wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Areszt za znęcanie się nad partnerką i jej dziećmi

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

  • 11 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KRP IV

Trzy miesiące - tyle spędzi w areszcie 38-latek, który znęcał się nad partnerką i jej dziećmi. Był agresywny, wszczynał awantury, a także wyzywał, popychał i groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Agresywny i niebezpieczny 

Kilka dni temu policjanci z Woli dostali zgłoszenie w sprawie domowej awantury. Od razu udali się na miejsce, gdzie zastali roztrzęsioną kobietę. Z informacji wynikało, że mężczyzna uderzył kobietę w twarz, wyzywał ją, ale także groził pozbawieniem życia. Znęcał się również nad jej dziećmi: 5-letniej dziewczynce wykręcał ręce, a 18-latka bił po twarzy.


Wszystkie te sytuacje trwały od kilku miesięcy. W międzyczasie do domu wrócił 38-latek odpowiedzialny za te wszystkie czyny. Został aresztowany i doprowadzony do policyjnej celi. Na wniosek policjantów zastosowano wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postawiono mu również zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką i jej dziećmi. 

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Reagujcie, kiedy wiecie, że komuś dzieje się krzywda. Policjanci przypominają: 

Każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy.
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod