wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Budowa segmentów i szeregowców ZWALNIA w Starych Babicach

Co jest powodem?

  • 07 października 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: fot. od czytelnika

Inflacja od długiego czasu nie była tak wysoka. W tym momencie wynosi ona 5,5 proc. i jest najwyższa od przeszło 20 lat. Jak można się spodziewać - wpływa to na ceny wszystkich produktów i usług. Wszystko staje się dużo droższe. Nie inaczej dzieje się, jeśli chodzi o materiały budowlane. Właśnie z tego powodu wiele inwestycji, które miały powstać w Starych Babicach, utknęło w martwym punkcie. 

Deweloperka cierpi 

Ceny materiałów wzrosły nawet do 22% w skali ostatniego roku. To ogromne podwyżki, nic więc dziwnego, że wiele inwestycji całkowicie stanęło w miejscu i nie wiadomo, kiedy ponownie ruszą prace. 


Wzrost cen działek i materiałów budowlanych sprawił, że ceny segmentów przekroczyły, i to całkiem dawno, milion złotych. Jeśli przyjrzeć się dokładniej temu rynkowi okazuje się, że wiele segmentów dobija już nawet do 1,5 miliona złotych, a i tak są to dość optymistyczne ceny. Liczba klientów, których stać na takie zakupy spada. Dlatego właśnie duża część deweloperów wycofuje się ze swoich inwestycji. W efekcie tego jest sporo rozkopanych miejsc, na których po prostu wieje wiatr... Widok jest całkiem smutny.  

Co o tym sądzicie? Jak dalej będzie wyglądał rynek deweloperski w Starych Babicach, i nie tylko, jeśli ceny chociaż trochę nie spadną? Czy jeszcze ktokolwiek będzie chciał kupować tutaj segmenty? 

 
Dodaj komentarz

Przepisz kod