wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Hala do tenisa w parku Górczewska?

Powrót tenisa na Jelonki

  • 25 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W styczniu bemowski ratusz zamierza odebrać projekt hali, dzięki której możliwa będzie gra w tenisa przez cały rok. Na budowę brakuje jednak, bagatela, 3 milionów złotych. 

Stowarzyszenie Wybieramy Bemowo donosi, że są na dobrej drodze do przywrócenia kortów tenisowych mieszkańcom Jelonek:

Dokumentacja projektowa powinna być ukończona do lutego. Oczywiście konieczne będą jeszcze dodatkowe pieniądze na realizację tego zadania, ale liczymy, że w kolejnym roku mieszkańcy będą mogli już korzystać całorocznie z tego obiektu. Wszystkie media zostały już doprowadzone.


Korty tenisowe na Jelonkach 

Od lat nieużywane i popadające w ruinę. Dlatego parę lat temu pojawił się pomysł na przywrócenie ich do stanu używalności. Droga do tego momentu, w którym jest ta inwestycja teraz, nie była wcale prosta. Korty niszczały tylko dlatego, że urzędnicy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić do zasiedzenia nieruchomości przez wieloletniego użytkownika kortów - TKKF Górczewska. 

Próbowano znaleźć dzierżawcę na teren na trzy lata (na tyle pozwalają zasady), ale czas ten był zbyt krótki i współpraca zakończyła się niepowodzeniem. Teraz korty postanowiono przekazać korty OSIR-owi Bemowo. Jeśli jednak rada Warszawy nie da pieniędzy na budowę - dokumenty trafią do szafy. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod