Kierowca firmy przewozowej zadał kilka ciosów nożem pasażerowi

Zarzut usiłowania zabójstwa

  • 17 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego we wsparciu policjantów ze starobabickiej komendy zatrzymali kierowcę pracującego w jednej ze znanych firm przewozowych. Kierowca zaatakował pasażera, zadając mu kilka ciosów nożem. Policjantom błyskawicznie udało się ustalić personalia kierowcy i równie szybko zatrzymali go w jego mieszkaniu. 30-latek najbliższy czas spędzi w areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. 


Nożem zaatakował pasażera 

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim dostał zgłoszenie o mężczyźnie, który został zaatakowany nożem przez kierowcę jednego z firm przewozowych. Policjanci od razu zaczęli ustalać okoliczności zdarzenia. Z przebiegu zdarzenia wynikało, że do nieporozumienia między kierowcą a pasażerem doszło już po zamówieniu kursu. Pasażer powiedział, że nie ma całości kwoty do uregulowania zapłaty. Wtedy kierowca rzucił się na niego, zadając kilka ciosów nożem. Pasażer trafił do szpitala, gdzie przebywał kilka dni. 

Policjanci błyskawicznie ustalili personalia kierowcy i udali się do jego mieszkania, gdzie został aresztowany, a następnie przewieziony na komendę. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił prokuratorowi na postawienie 30-latkowi zarzutu o usiłowanie zabójstwa, za który grozi kara od 8 lat nawet do dożywocia. Decyzją sądu - mężczyzna został tymczasowo aresztowany. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze