Nieznany zagraniczny numer - kto do ciebie dzwonił?

Internet przychodzi na pomoc

  • 25 listopada 2021
  • Mateusz

Zdjęcie: Fotografia poglądowa

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś niemal każdy ma pod ręką nowoczesnego smartfona. Połączenia telefoniczne to także nadal jedna z najpopularniejszych form kontaktu. Tak duże możlwiości wiążą się jednak także ze sporymi zagrożeniami. Nic więc dziwnego, że sporo osób zwyczajnie boi się odbierać połączenia z nieznancyh numerów (zwłaszcza w przypadku zagranicznych identyfikatorów). Okazuje się jednak, że internet dziś w wielu przypadkach pozwala nam sprawdzić, kto tak naprawdę próbuje się do nas dodzwonić. 

Dzwoni nieznany numer - czy jest się czego bać?

Wielu użytkowników telefonów po prostu boi się nieznanych numerów i konsekwencji, które mogą przynieść tego rodzaju połączenia. Informacje na ten temat znaleźć można chociażby pod adresem https://inlookup.com. Boimy się oszustów, naciagaczy i nieuczciwych sprzedawców - wolimy także unikać rozmów z przestawicielami handlowymi czy nagabywaczami. Nieuczciwi dzwoniący coraz częściej wykorzystują w rozmowach zaawansowane socjotechniki i triki, które mają osłabić nasze obiekcje i asertywność - nikt więc nie może tak naprawdę czuć się w pełni bezpieczny. Nie każdy nieznany numer jest jednak powodem do niepokoju - dzwonić może przecież znana nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego urządzenia. Próbę kontaktu z nami może też podejmować prawdziwy przedstawiciel banku, operatora sieci komórowej czy innego usługodawcy, z którego oferty aktualnie korzystamy. Rozterki dotyczące odbierania takich połączeń nie są domeną tylko Polaków - widać to dobitnie na przykładzie frazy "who is calling me" w angielskiej części sieci. Dziś z pomocą przyjść może nam internet, który podpowie, czy kontaktujący się z nami numer mozna uznać za zupełnie bezpieczny. 


Gdzie sprawdzić opinie i komentarze na temat konkretnego numeru?

Odpowiedź może nam przynieść już wyszukiwarka, która odpowie, czy dany numer związany jest z jakąś firmą, osobą lub instytucją (jeśli ta wcześniej upubliczniła go w sieci). W pozostałych przypadkach swoje kroki warto skierować na jedną z witryn z komentarzami, opiniami i oceniami dotyczącymi konkretnych numerów telefonów. Tworzone są one najczęściej przez samych użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami z innymi użytkownikami sieci. My taże możemy stać się częśćią takiej społeczności i aktywnie w niej uczestniczyć. Dostępo do tego rodzaju baz danych zazwyczaj nie jest bezpłatny i warto o tym pamiętać jeszcze przed skorzystaniem z ich usług. Co dalej? Zaufane numery z całą pewnością warto dodać do listy naszych kontaktów. Te potencjalnie niebezpieczne należy natomiast umieścić na tak zwanej czarnej liście - dzięki temu nie będą miały one mozliwości kontaktowania się z nami. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod adresem inlookup.com
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze