wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Pasażer zmarł w taksówce bo nie wysłano do niego karetki?

Sprawa jest badana

  • 18 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Pasażer taksówki zmarł w centrum Piaseczna. Mężczyzna był w drodze do szpitala z powodu występujących problemów z sercem. Wcześniej dyspozytor miał mu odmówić wysłania karetki pogotowia. Sprawą zajęły się służby wojewody mazowieckiego. 

Przebieg zdarzenia

Całą sprawę opisał "Super Express". Do zdarzenia miało dojść w minioną środę na skrzyżowaniu Dworcowej i Jana Pawła II w Piasecznie. Z relacji wynika, że 37-latek jeszcze przed południem zadzwonił pod numer alarmowy z powodu problemów z sercem. Dyspozytor, po wysłuchaniu wszystkiego, miał nie zdecydować się na wysłanie do niego karetki. 


Dlatego właśnie 37-latek podjął próbę dotarcia do szpitala na własną rękę. Zamówił w tym celu taksówkę. W trakcie podróży jego stan uległ pogorszeniu. Taksówkarz zadzwonił więc po służby. Najpierw na miejsce dotarli strażacy, później karetka kołowa, a na sam koniec również śmigłowiec LPR. Mężczyzny jednak nie udało się uratować. 

Sprawdzają rozmowę z dyspozytorem 

Informację o odebraniu telefonu od 37-latka przez dyspozytora potwierdziła Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego, w rozmowie z "Super Expressem". Jak powiedziała: 

Podczas prowadzenia wywiadu medycznego przez dyspozytora medycznego, osoba zgłaszająca nie sygnalizowała objawów mogących wskazywać na stan zagrożenia zdrowia u pacjenta

Podkreśliła również, że dyspozytor powiedział, jak postępować w tej sytuacji. Przekazała również, w rozmowie z "Gazetą Stołeczną", że przekazane przez nią ustalenia są wstępne i sprawa nadal jest wyjaśniana. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod