wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Punkt wymiany ciepła na Bemowie też nie zdaje egzaminu?

Zrobili tam śmietnik

  • 11 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W kilku dzielnicach postawiono tzw. "punkty wymiany ciepła", które są namiotami pełnymi ciepłych ubrań, pozostawionych przez mieszkańców. To miejsce, gdzie osoby np. w kryzysie bezdomności, mogą przyjść i wybrać sobie ciepłe ciuchy, aby nie marznąć w trakcie zimniejszych miesięcy. Z początku był to entuzjazm radnych, ogłaszanie pomysłu wszem i wobec. Później wszystkie te miejsca stawały się, krótko mówiąć, śmietnikami, o które nikt nie dba. Problemem był również fakt, że ludzie potrzebujący nie korzystali z tego miejsca, bo często postawione były one w takich lokalizacjach, gdzie codziennie przewijało się wiele ludzi - kierował więc nimi wstyd. Podobny los spotkało ostatnio "punkt wymiany ciepła" na Bemowie. 


Punkt wymiany ciepła na Bemowie 

Po przerwie, jaka miała miejsce od 31 grudnia do 3 stycznia, podobny los spotkał punkt na Bemowie. Pełno porozwalanych ciuchów, a oprócz tego ubrania zużyte i brudne - wliczając w to bieliznę. 

Jak wskazali radni - problemem jest nie tylko fakt, że zrobił się tam bałagan, który radni już posprzątali. Wskazują, że ludzie nie tylko przynoszą brudne i zużyte ubrania, jak rzeczona bielizna, ale również nie dostosowują się do regulaminu, przynosząc np. rzeczy letnie. Jak podkreślają urzędnicy - wszystko to, razem z bałaganem, uznają za brak szacunku do osób potrzebujących, ponieważ jest to miejsce, które może im realnie pomóc. 

Ratusz na Bemowie nie zamierza rezygnować z tego punktu - wierzą bowiem, że robią coś dobrego, coś, co może komuś pomóc. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod