wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Rozbudowa szkoły w Zielonkach - praca wre!

Będzie gotowa na przyjęcie nowych uczniów!

  • 07 października 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: fot. od czytelnika

3 marca 2021 roku opublikowano na stronie Gminy ogłoszenie w postępowaniu przetargowym pod nazwą "Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli". Termin składania ofert minął 7 kwietnia 2021 roku. Rozbudowa szkoły trwa w najlepsze! 

szkola rozbudowa


Rozbudowa szkoły w Zielonkach 

Szkoła Podstawiowa w Zielonkach-Parceli wybudowana była stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku. Jednak ogromny napływ nowych mieszkańców sprawił, że okazała się zbyt mała. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że doszło do reformy - gimnazja przestały istnieć. Dlatego właśnie zdecydowano się na rozbudowanie szkoły. Dzisiaj, przejeżdżając obok, można zobaczyć, że praca wre. Nic dziwnego - już w 2019 roku zaczynało brakować miejsc. 

Do tej pory szkoła składała się z trzech części: szkoły podstawowej, domu kultury i hali sportowej. Rozbudowę zlokalizowano przy ul. Rekreacyjnej i zostanie połaczona dwoma łącznikami z istniejącym budynkiem szkoły. 

Jedno jest pewne - ta szkoła będzie naprawdę imponująca, ale przy tym zachowa formę i będzie spójna architektonicznie. I gotowa na przyjęcie nowych uczniów! 

szkola budowla 2
Dodaj komentarz

Przepisz kod