wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Szedł tunelem trasy WZ. Wymachiwał bagnetami w stronę kierowców

Groził funkcjonariuszowi

  • 18 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: KSP

43-latek zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KSP usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Grozi mu do 3 lat więzienia. Mężczyna idąc tunelem trasy WZ wymachiwał w stronę przejeżdżających kierowców dwoma bagnetami. Kiedy został zatrzymany - nie reagował na wezwania funkcjonariusza, który próbował jednocześnie odebrać mu niebezpieczne narzędzia. Jednocześnie groził funkcjonariuszowi, że go zabije. 


Wymachiwał nożami i groził policjantowi

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji przemieszczali się na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Solidarności. W tunelu WZ zauważyli idącego pasem ruchu, w przeciwnym kierunku, mężczyznę, który trzymał w rękach dwa noże i wymachiwał nimi w kierunku przejeżdżających pojazdów. Stwarzał więc zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z tym jeden z policjantów poszedł do mężczyzny. 

Wtedy właśnie dostrzegł, że mężczyzna niesie dwa wojskowe bagnety do kałasznikowa. Napastnik zaczął wymachiwać bagnetami przed nosem policjanta i krzyczeć, że go zabije. Nie reagował na polecenia policjantów. Wtedy policjant podjął decyzję o tym, aby wykorzystać radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego do obezwładnienia napastnika. Poprosił kolegę, aby ten ruszył radiowozem. Udało się powalić mężczyznę na ziemię. 

Po dłuższym czasie policjanci obezwładnili, jak się okazało, 43-letniego mężczyznę. Po przeszukaniu okazało się, że oprócz bagnetów miał również 5 metalowych tulei. 

Usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 




Dodaj komentarz

Przepisz kod