wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Unikał kary za zabójstwo przez ponad 20 lat. Złapali go bo... Nie miał maseczki

Chodzi o zbrodnię z 1998 roku

  • 04 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KRP VIII

Ponad 20 lat. Tyle właśnie poszukiwano mężczyznę, który w 1998 roku dopuścił się zabójstwa. Nieoficjalnie krążą informację, że 45-latek wpadł bo... wchodził do sklepu bez maseczki. Po sprawdzeniu go w bazach policyjnych okazało się, że od ponad 20 lat jest poszukiwany do odbycia kary 25 lat pozbawienia wolności. 


Dzielnicowi zatrzymali go za brak maseczki, ale miał na sumieniu więcej 

Policja nieustannie prowadzi wyrywkowe kontrole, które dotyczą noszenia maseczek. Być może mężczyzny by nie aresztowano, gdyby nie fakt, że wchodził do sklepu na ul. Broniewskiego bez maseczki. Policjanci zatrzymali go, a następnie wylegitymowali i sprawdzili w systemach policyjnych. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest za zabójstwo, do którego doszło w 1998 roku. Nie są znane szczegóły sprawy, ale wiadomo, że wyrok w tej sprawie zapadł w 2001 roku. 

Mężczyznę przewieziono do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 25 lat. 

Jak zapowiada policja - "akcja „Poszukiwany" nadal trwa. Policjanci stale sprawdzają miejsca, w których osoby ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest potwierdzeniem, że ukrywanie się przed organami ścigania, nigdy nie zwalnia z odpowiedzialności za złamanie prawa."
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod