wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Utrudnienia na Górczewskiej. Będą wylewali asfalt

Od 15 października zmiany

  • 14 października 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Urząd Miasta Warszawa

Wokół placu budowy stacji metra Bemowo rozpoczyna się właśnie budowa docelowego układu dróg. Już w ten piątek, 15 października, rozpocznie się układanie nowej nawierzchni na jezdniach na ul. Górczewskiej. Od tego momentu ruch na odcinku od Konarskiego do nieczynnej pętli tramwajowej będzie się odbywał jedynie... jedną jezdnią. 

Spore utrudnienia na Górczewskiej 

Od piątku 15 października od godz. 22:00 ruch w obu kierunkach od Konarskiego do nieczynnej pętli tramwajowej Os. Górczewska będzie odbywał się po południowej jezdni. Wyjazd z bloków, które znajdują się między Powstańców Śląskich a dawnym Tesco będzie możliwy tylko na Powstańców Śląskich i Pełczyńskiego. 

Możliwość wyjazdu będzie wyłacznie w prawo na Górczewską z drogi wewnętrznej przy CH w rejonie Klemensiewicza i zamkniętej pętli tramwajowej. 


W piątek wieczorem zostanie również zamknięta północna część skrzyżowania z Konarskiego (od strony Budy i Łagowskiej). Kierowcy nie będą mieli możliwości dojazdu na do ul. Górczewskiej. Niemożliwe będzie również przejechanie na wprost Konarskiego przez Górczewską. Do północnej części Konarskiego dojazd będzie możliwy od Bolkowskiej. 

Skrzyżowanie z Konarskiego otworzy się 17 października koło 20. W kolejnych dniach będzie zmieniała się organizacja ruchu w ciągu Górczewskiej. 

  • 18 października (poniedziałek) o godz. 13:00 - otwarcie jezdni północnej Górczewskiej pomiędzy wjazdami do CH Wola Park. Z ruchu nadal będzie wyłączony odcinek od wjazdu pod wiadukt do Białowiejskiej. Dojazd do Białowiejskiej, Szańcowej i Przanowskiego możliwy będzie jedynie jezdnią południową Górczewskiej i łącznikiem do Krępowieckiego. 
  • 19 października (wtorek) o godz. 22:00 - planowane jest skierowanie ruchu na północną jezdnię Górczewskiej na odcinku od nieczynnej pętli tramwajowej do Konarskiego. Wtedy też rozpoczną się prace przy nawierzchni jezdni południowej. W razie złej pogody - może się to opóźnić do środy do godz. 22:00. Ruch na północnej części jezdni będzie odbywał się przez najbliższy miesiąc. W tym czasie rozpocznie się odtwarzanie południowej jezdni Górczewskiej. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod