wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Droższy parking przy BOPN to... zemsta PO?

Z 2 zł na 5 zł za dobę

  • 13 października 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Zmieniły się ceny za parking przy Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej. Podniesiona cena za parking całkowicie oburzyła samorządowca, który mówi otwarcie, że to zemsta PO. 

Droższy parking 

Na terenie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku znajduje się parking, który jest prawdopodobnie jednym z najtańszych w całej okolicy, jeśli nie w Warszawie. Do tej pory za zostawienie tam samochodu płaciło się... 2 zł za dobę. Teraz samorząd pobiera opłatę w wysokości 5 zł za dobę. Nie wszystkim się to podoba. W interpelacji radny Robert Podpłoński wskazuje, jakoby ta podniesiona cena była zemstą: 

Dlaczego wbrew umowie społecznej sprzed kilku lat wprowadzono znaczącą podwyżkę za korzystanie z parkingu przy BOPN? Opłaty zostały podwyższone znacząco z 2 do 5 zł za dobę. Jako radny sam współtworzyłem zasady korzystania i opłacania tego parkingu. Niestety ze smutkiem konstatuję, że cennik uległ zmianie nagle i ledwie kilka dni po tym, jak opuściłem koalicję z PO w radzie dzielnicy. Jeśli to miał być kara, to niestety jest ona wymierzona w mieszkańców, a nie we mnie. To oni są ofiarami tak prymitywnej zemsty.

P.O dyrektora OSiR Bemowo, Grzegorz Surówka, ta cena i tak jest radykalnie niższa od średniej krajowej. Wskazuje np. parking przy osiedlu Przyjaźń, gdzie koszt parkingu to 3 zł. Ale za godzinę. 

Dyrektor w piśmie poinformował również, że to ma pomóc w walce z porzuconymi samochodami, ale wskazuje również, że ponoszą spore koszty, jeśli chodzi o odśnieżanie, sprzątanie i energię. I że z roku na rok te ceny są coraz większe. 

Dyrektor OSiR nie skomentował tezy radnego Roberta Podpłońskiego o zemście. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod