wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Kolejne wyłączenia stacji metra. Autobusy zastępcze będą jeździć objazdami

Pojadą na trasie Młociny-Świętokrzyska

  • 19 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Kolejne utrudnienia w centrum Warszawy. Pociągi pierwszej linii metra będą kursowały na skróconej trasie: Młociny - Świętokrzyska. Utrudnienia rozpoczną się już dzisiaj, wieczorem. Na wyłączonym odcinku będą kursowały autobusy, a także tramwaje zastępcze. Drogowcy zamkną Marszałkowską w rejonie ronda Dmowskiego, tak więc pasażerów komunikacji naziemmnej czekają objazdy. 

Kolejne utrudnienia dla pasażerów 

W weekend, na pierwszej linii metra, kontynuowana będzie przebudowa systemu sterowania ruchem. Tym razem metro pojedzie na trasie Świętokrzyska-Młociny. Na tory wjeżdżać będą z częstotliwością co około pięć minut. 

Utrudnienia rozpoczną się dzisiaj, 19 listopada, kiedy to około 18 odjadą z Centrum ostatnie pociągi w kierunku Kabat. W tym czasie rozpocznie się kursowanie linii uzupełniającej, tramwajowej, nr 75. Będą one kursowały do 2:30 z placu Narutowicza do przystanku Marymont-Potok. Zwiększona będzie częstotliwość linii 17 i 18, a linia tramwajowa 31 zostanie zawieszona.


Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusów linii zastępczej ZM1. Będą one jeździły trasą zamkniętego odcinka metra do północy. I wtedy właśnie rozpoczną się prace drogowe na rondzie Dmowskiego i autobusy pojadą w centrum objazdem z pominięciem stacji metra Centrum i Politechnika. Linia ZM1 będzie kursowała na trasie Metro Kabaty-Metro Ratusz-Arsenał 02. 

Sobota i niedziela 

W sobotę i niedzielę, 20-21 listopada, na trasy wyjadą tramwaje dwóch linii uzupełniających: 71 i 75. W tych dniach kursowanie 14-ki zostanie zawieszone, a 17-ka będzie jeździła częściej. 

Na ulice wjadą autobusy linii zastępczej ZM1. W nocy z soboty na niedzielę tramwaje linii 75 i autobusy ZM1 będą kursowały do godz. 2:30, a 71 do około północy. 

W sobotę zmienią się trasy autobusów 710, 724, 742 - dojadą one do pętli Metro Wilanowska, co umożliwi przesiadkę do tramwajów linii zastępczej 71, 4, 10 i 35. 

Szczegóły dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Wszystko to związane jest z frezowaniem i układaniem nowej nawierzchni wokół ronda Dmowskiego. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod