wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Końcówka budowy metra na Bemowie. Na Górczewskiej sadzą drzewa

Stacja Bemowo i Ulrychów

  • 24 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Ostatnie miesiące prac na budowie stacji Bemowo i Ulrychów. Roboty są już mocno zaawansowane, dlatego właśnie powoli zaczyna się urządzanie docelowej zieleni. W sumie wokół stacji metra Ulrychów i Bemowo zasadzone zostanie w sumie 333 drzewa oraz 23 tysiące krzewów. Na miejsce już udało się przetransportować brzozy i platany. 


Sadzenie drzew przy metrze 

Na Górce dotarło, w pierwszej turze, 157 klonów, jaworów, lip i świdośliwek, a przy Kossutha zasadzono już klony. Z kolei na teren przy stacji Bemowo dotarły 153 platany oraz siedem brzóz pożytecznych. Niedługo pojawią się tutaj dęby czerwone, grab pospolity i lipy holenderskie. Oprócz tego przy stacjach pojawi się sporo krzewów np. tawuła japońska, róza pomarszczona czy byliny: jeżówki, dąbrówki i kocimiętki. 

Jak zapowiada warszawski ratusz: 

Platany utworzą szpaler drzew przy Górczewskiej i będą uzupełnieniem dla innych platanów, które rosną już na ulicach Bemowa. Dęby czerwone będą sadzone głównie na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich a graby przy bemowskim ratuszu. Większość nowych drzew zostanie posadzonych jeszcze w tym roku, pojedyncze sztuki pojawią się wiosną.
Dodaj komentarz

Przepisz kod