wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Zatrzymanie na S8 - autem podróżowali cudzoziemcy

W Polsce są nielegalnie

  • 07 października 2021
  • Mateusz

Zdjęcie: Fotografia poglądowa

W czwartek na trasie S8 w Warszawie doszło do zatrzymania samochodu, którym poruszali się obcokrajowcy - łącznie sześć osób, wśród których są obywatele Syrii, Iraku, Jemenu, którzy mają białoruskie wizy i nielegalnie znaleźli się na terenie Polski. Zatrzymano także kierowcę, który jest obywatelem Tadżykistanu - on z kolei przebywa w Polsce legalnie. Na miejscu pojawiła się także Straż Graniczna. To właśnie rzeczniczka warszawskiego oddziału formacji zdradziła więcej szczegółów. 

Do zatrzymania doszło około godziny 10.00 -  nawysokości ulicy Gwiaździstej w kierunku Poznania. Rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas powiedziała PAP, że Straż Graniczna otrzymała zawiadomienie na telefon interwencjny. Wszyscy zatrzymani są pełnoletni. Teraz wszystkie dane i informacje są dokładnie weryfikowane. 

Cudzoziemcy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Warszawie - podjęte zostaną prawdopodobnie kroki, które zobowiążą ich do powrotu. Por. Bielec-Janas zaznaczyła również, że nie wiadomo, jak dostali się oni do Polski. 


Dodaj komentarz

Przepisz kod